DZIELMY SIĘ SERCEM

Województwo Wielkopolskie / Kaczki Średnie

DZIELMY SIĘ SERCEM

Data

24.4.2022, godz. 15:00

Miejsce

Kaczki Średnie 37a

Opis wydarzenia

Parafialny Zespół Caritas przy parafii Najświętszej Marii Panny w Kaczkach Średnich działa już od 9 lat i na stałe wpisał się w życie naszej społeczności, dlatego też w Niedzielę Bożego Miłosierdzia świętują nie tylko członkinie PZC (25 osób), ale też cała nasz wspólnota parafialna! Tego dnia w Liturgię Słowa i Modlitwę Wiernych włączą się aktywnie na każdej Mszy Świętej (7:30, 9:00 i 11:30) Panie z PZC. Ponadto nasze wspólnotowe przeżywanie tego dnia chcemy wzbogacić słodkim akcentem – serduszkowym ciasteczkiem z przesłaniem. Takie ciasteczko, upieczone własnoręcznie przez Panie z PZC dzień wcześniej, otrzyma każda osoba uczestnicząca we Mszy Świętej tego dnia.

Kulminacyjnym wydarzeniem będzie spotkanie Księdza Proboszcza, Członkiń PZC, Przyjaciół PZC, przedstawicieli instytucji wspierających oraz Parafian w kościele parafialnym na czuwaniu modlitewnym w Godzinie Miłosierdzia, a więc o godz. 15:00. Po wspólnej modlitwie będzie również czas na agape podczas której zostaną wyróżnione najbardziej aktywne Panie z PZC.

W ramach wsparcia inicjatywy Krajowego CARITAS Dzień Dobra prowadzimy zbiórkę darów dla Uchodźców – środki chemiczne (np. proszek do prania, płyn do płukania, środki czystości, higieniczne i tym podobne), aby pomóc im w przeżyciu Wielkanocy Kościoła Wschodu.

Cały rok dzielimy się sercem poprzez wsparcie najbardziej potrzebujących z terenu naszej parafii, formujemy nasze serca poprzez wspólną modlitwę i doświadczamy też dobroci serca od innych. Dlatego też motywem tegorocznego świętowania jest hasło „Dzielimy się sercem”.

Miejsce

Miejsca,
które są domem
Diecezja Włocławska

Niedługo pojawią się placówki dla tej diecezji

LOGO

Edyta Foryś

eforys@caritas.org.pl

tel.: 735 255 132

Magda Jaworska

mjaworska@caritas.org.pl

tel.: 735 255 127

LOGO CP