Dzień Dobra połączony z jubileuszem 30-lecia Caritas Diecezji Siedleckiej.

Województwo Lubelskie / Biała Podlaska

Dzień Dobra połączony z jubileuszem 30-lecia Caritas Diecezji Siedleckiej.

Data

24.4.2022, godz. 11:15

Miejsce

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, ul. Sidorska 95/97

Opis wydarzenia

11:15 – Rejestracja Uczestników wydarzenia w Auli Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

12:00 – Spotkanie dla parafian z Michałem Kondratem – reżyserem, scenarzystą i producentem filmu „Miłość i miłosierdzie”.

12:30 – Msza Święta odpustowo-rocznicowo-jubileuszowa w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej + procesja

Kolejne wydarzenia odbywać się będą w Auli Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

14:20-14.25 – Występ dzieci ze Świetlic Socjoterapeutycznej w Siedlcach, Profilaktyczno-Wychowawczej w Siedlcach oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie. Dzieci wykonają Hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni”

14:25-15:00 – Spotkanie z reżyserem filmu „Miłość i miłosierdzie” Michałem Kondratem,

„Miłość i miłosierdzie” – polski film biograficzny z gatunku dokument fabularyzowany poświęcony życiu i działalności zakonnicy Faustyny Kowalskiej. Polska premiera odbyła się 29 marca 2019. W filmie przedstawiono również historię powstania namalowanego w Wilnie w 1934 r. obrazu Jezusa Miłosiernego i związane z nim, nieznane wcześniej fakty. Jednym z najbardziej emocjonujących aspektów filmu było przedstawienie wyników badań potwierdzające zgodność obrazu Jezusa Miłosiernego z 1934 r. z wizerunkiem z Całunu Turyńskiego, co może stanowić naukowy dowód prawdziwości objawień św. siostry Faustyny.

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15:15 – dalsza cześć spotkania z reżyserem Michałem Kondratem

Projekcja zwiastunu najnowszego filmu Michała Kondrata „Prorok”. Akcja filmu „Prorok” toczy się na przestrzeni dwudziestu dwóch lat: 1956-1978, ale poprzedza ją prolog przedstawiający represje i okrucieństwa, jakich dopuszczały się władze stalinowskiej Polski wobec przedstawicieli Kościoła, w tym kard. Wyszyńskiego. W główną rolę wcieli się aktor Sławomir Grzymkowski. Tytuł filmu nawiązuje do kryptonimu akcji prowadzonej przeciwko kard. Wyszyńskiemu przez Służby Bezpieczeństwa.

15.45 – przerwa obiadowa

16.15 – Wręczenie podziękowań dla darczyńców

W organizację wydarzenia włączają się: Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej, Centrum Wolontariatu w Siedlcach, Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej, Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, Centrum Wsparcia w Siedlcach, Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach, Świetlica Profilaktyczno- Wychowawcza w Siedlcach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach, Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu, Parczewska Spółdzielnia Socjalna Caritas, Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas, Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz indywidualni wolontariusze.

Podczas wydarzenia Warsztaty Terapii Zajęciowej będą wystawiać się ze swoimi pracami.

Miejsce

Miejsca,
które są domem
Diecezja Siedlecka

Niedługo pojawią się placówki dla tej diecezji

LOGO

Edyta Foryś

eforys@caritas.org.pl

tel.: 735 255 132

Magda Jaworska

mjaworska@caritas.org.pl

tel.: 735 255 127

LOGO CP