Muzyczne Widowisko TVP na Dzień Dobra

Województwo Mazowieckie / Warszawa

Muzyczne Widowisko TVP na Dzień Dobra

Data

24.4.2022, godz. 17:15

Miejsce

TVP 1

Opis wydarzenia

W niedzielę 24 kwietnia na antenie TVP1 zostanie wyemitowany koncert z udziałem znanych artystów, stanowiący zwieńczenie obchodów Dnia Dobra – święta Caritas promującego ideę pomagania. Występy zespołów i solistów będą przeplatały się z materiałami filmowymi przybliżającymi działalność Caritas, która w Niedzielę Miłosierdzia obchodzi także swoje święto patronalne.

Podczas widowiska zaprezentowane zostaną miejsca, które są domem – placówki Caritas dające schronienie m.in. uchodźcom wojennym z Ukrainy. To na ich wsparcie zostaną przeznaczone wpływy z kwest organizowanych przez Caritas w Dniu Dobra w całej Polsce.

Na scenie wystąpią: Chór Sound’n’grace, Małe TGD, Kolah, Kamil Bednarek, Kasia Moś, Tadeusz Seibert, Ala Tracz, Piotr Cugowski, Mate.O, Siostry Melosik, Golec Uorkiestra, Tomasz Kamiński, Janusz Radek. Koncert poprowadzą Ida Nowakowska i Tomasz Wolny.

Autorem scenariusza i reżyserem widowiska jest Michał Bandurski, projekt scenografii przygotowała Klaudia Solarz, aranżacje i kierownictwo muzyczne zapewnił Piotr Dziubek, który jako dyrygent stanie na czele 12-osobowego bandu. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – gości, wolontariuszy, uchodźców oraz innych osób objętych opieką Caritas.

Producentem koncertu jest Telewizja Polska, a pomysłodawcą i współorganizatorem Caritas Polska. Widowisko jest finansowane przez Narodowe Centrum Kultury, Fundację Polska Bezgotówkowa i Caritas Polska. Podczas emisji, poprzez wysyłanie sms-ów, widzowie będą mogli wpłacać środki na miejsca, które są domem.

Emisja 24 kwietnia w TVP1, początek o godz. 17.15.

Koncert Dzień Dobra zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miejsce

Miejsca,
które są domem
Archidiecezja Warszawska

Niedługo pojawią się placówki dla tej diecezji

LOGO

Edyta Foryś

eforys@caritas.org.pl

tel.: 735 255 132

Magda Jaworska

mjaworska@caritas.org.pl

tel.: 735 255 127

LOGO CP