U źródeł miłosierdzia – darmo otrzymaliście, darmo dawajcie

Województwo Małopolskie / Kraków

U źródeł miłosierdzia – darmo otrzymaliście, darmo dawajcie

Data

24.4.2022, godz. 8:00

Miejsce

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Kraków-Łagiewniki

Opis wydarzenia

 

Wolontariusze i pracownicy Caritas Archidiecezji Krakowskiej Dzień Dobra spędzą dzieląc się słodkimi prezentami i glinianymi serduszkami wykonanymi przez osoby niepełnosprawne z pielgrzymami w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

 

Tradycyjnie co roku w Niedzielę Miłosierdzia Bożego do miejsca, w którym żyła i zmarła św. s. Faustyna Kowalska, nazywana sekretarką Bożego miłosierdzia, przybywają tłumy. Organizatorzy spodziewają się nawet 100 tysięcy osób.

 

Tu w kaplicy Sióstr znajduje się oryginał obrazu „Jezu ufam Tobie”, skąd codziennie na cały świat za pośrednictwem Internetu, a na całą Polskę za pośrednictwem TVP 3 transmitowana jest koronka do Bożego miłosierdzia. Tutaj zbudowana ze składek wiernych z całego świata powstała bazylika Bożego miłosierdzia, gdzie św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu miłosierdziu podczas swej ostatniej pielgrzymki do Polski.

 

Msza święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach o 7:00, transmitowana będzie przez TVP1.

Przez cały dzień w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego stać będzie namiot Caritas Archidiecezji Krakowskiej, w którym pracownicy i wolontariusze będą udzielać informacji o Caritas, rozdawać materiały o działalności Caritas, słodkości z cytatami o Bożym miłosierdziu i pamiątkowe gliniane serduszka wykonane przez osoby niepełnosprawne z prowadzonego przez krakowską Caritas Warsztatu Terapii Zajęciowej w Spytkowicach.

 

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 8:00-18:00.

 

To będzie dobry dzień!

 

Miejsce

Miejsca,
które są domem
Archidiecezja Krakowska

Niedługo pojawią się placówki dla tej diecezji

LOGO

Edyta Foryś

eforys@caritas.org.pl

tel.: 735 255 132

Magda Jaworska

mjaworska@caritas.org.pl

tel.: 735 255 127

LOGO CP