Dzień Dobra w Trześni 14.04.2024 r.

Wydarzenie wiodące podczas Dnia Dobra w diecezji tarnowskiej odbędzie się w Trześni.

1.Festyn „ Rodzina – wychowanie do wartości” – festynu poświęcony rodzinie

2. 14 kwietnia 2024: godz. 14:00 – 20:00
Tereny rekreacyjne przy Parafii św. Wojciecha w Trześni
/przy Kościele Parafialnym/

Wolontariuszy SKC i PZC wspiera Wójt Gminy Mielec; cała społeczność Zespołu Szkół w Trześni, Duszpasterska Rada Parafialna, Młodzież z Grupy Apostolskiej,
a także Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Mielec z kulinarnymi smakołykami oraz Jednostki OSP z Trześni i Woli Chorzelowskiej. Łącznie z wolontariuszami to około 100 zaangażowanych osób.

Myślą przewodnią festynu będzie hasło: Bóg – Honor – Ojczyzna, które opisuje sztandarowe wartości każdego Polaka. Hasło to, znajdzie swoje odzwierciedlenie w różnych elementach festynu, między innymi: w występach artystycznych, grach planszowych tematycznych, konkursach czy wiosce rycerskiej. Festyn rozpocznie się w Kościele Parafialnym Mszą świętą w intencji Rodzin, a następnie na placu rekreacyjnym przy Parafii św. Wojciecha w Trześni: część oficjalna – przywitanie gości, zawiązanie wspólnoty, dziecięce zespoły taneczne z ośrodka kultury i społeczności szkolno- przedszkolnej, występy artystyczne, konkursy, gra terenowa, tańce lednickie, atrakcje przygotowane przez druhów OSP. To prawdziwe obDARowywanie siebie nawzajem i spędzanie niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie, a także integracja międzypokoleniowa. W organizację festynu włącza się wiele różnych osób, instytucji, firm, które przekazują rzeczowe datki do loterii fantowej i gadżety na nagrody.

Cel: troska o rodzinę i wychowanie do wartości chrześcijańsko- patriotycznych, budowanie relacji.

 

 

 

 

LOGO

Kontakt Caritas Polska:

dziendobra@caritas.org.pl

LOGO CP