O NAS

O NAS

Dzień Dobra to radosne święto pomagania. Jest to także święto patronalne Caritas, największej organizacji charytatywnej w Polsce, która skupia wokół swoich inicjatyw pomocowych aż kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy!!! To ludzie w różnym wieku, od najmłodszych po seniorów, którzy czynią na co dzień OGROM DOBRA. 

Łączymy siły i w całym kraju organizujemy kilkaset wydarzeń, które wyjdą często poza mury budynków, parafii. Do udziału w nich zapraszamy wszystkich chętnych. Niech wydarzy się JAK NAJWIĘCEJ DOBREGO!

KOGO WSPIERAMY

W Dniu Dobra będziemy wspierać MIEJSCA, KTÓRE SĄ DOMEM, czyli te placówki Caritas, które zajmują się opieką nad dziećmi, rodzinami. Ze względu na dramatyczną sytuację na Ukrainie i wielką liczbę uchodźców, którą przyjęliśmy pod swój dach, wesprzemy także miejsca, które stały się dla nich domem. Wiele z wydarzeń Dnia Dobra będzie miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy. Chcemy się z nimi jak najlepiej poznać i zaprzyjaźnić, by mogli się u nas poczuć rzeczywiście jak w domu.

Diecezjalne Caritas prowadzą 23 domy samotnej matki oraz 9 ośrodków interwencyjnych świadczących pomoc kobietom w kryzysie, 98 świetlic terapeutycznych, 22 hospicja, 61 okien życia. Obecnie wiele innych placówek Caritas tj. ośrodki wypoczynkowe, centra rehabilitacji, ośrodki rekolekcyjne, domy pomocy społecznej gości uchodźców. Pracownicy i wolontariusze Caritas robią wszystko, by pomóc tym, którzy z powodu wojny utracili normalne życie i dom. 

Każda Caritas diecezjalna wybiera od jednego do trzech miejsc, które wesprzemy w Dniu Dobra.

Chcemy pomagać mądrze i dłlugofalowo.

LOGO

Kontakt Caritas Polska:

dziendobra@caritas.org.pl

LOGO CP