Diecezja – Caritas Archidiecezji Katowickiej

Województwo Śląskie / Świętochłowice

Diecezja – Caritas Archidiecezji Katowickiej

Data

10.4.2024, godz. 8:00

Miejsce

Szkoła Podstawowa nr 17, ul. Armii Krajowej 14, 41-608 Świętochłowice )

Opis wydarzenia

Świętochłowice

Dzień Dobra w naszej szkole chcemy celebrować:

1. (10.04 – środa godz. 9:00 – 13:00) Wychodząc do tych, którzy nie mogą się poruszać, starszych, schorowanych, osób z niepełnosprawnościami, tych, którzy, nie mogą opuść swoich miejsc zamieszkania – czyli mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu Pomocy Społecznej Złota Jesień w Świętochłowicach.

Przy wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia, śpiewie i radości ze spotkania chcemy podzielić się z mieszkańcami domów specjalnie przygotowanymi słodkimi wypiekami oraz podarunkami z Dobrym Słowem – ręcznie wykonanymi przez uczniów naszej szkoły.

2. (11.04 – czwartek godz. 11:30 – 13:30) Wspólnie z naszą całą Siedemnastkową Gromadą, w Dobrej Kawiarence szkolnej przy wspólnym poczęstunku przygotowanym przez wolontariuszy, uczniów i rodziców. Dochód z Dobrej Kawiarenki przekazany będzie na cele Caritas Diecezji Katowickiej.

Dobre Warsztaty odbywają się co środę od godz. 13:30 – 14:30, podczas warsztatów wolontariusze oraz uczniowie wykonują broszki z włóczki, broszki ze słonecznikiem, jajka – pisanki z gipsu z Dobrym Słowem, jako podarunki dla osób starszych i z niepełnosprawnością. W tygodniu „Dnia Dobra” będziemy piec również babeczki z logo Dzień Dobra.

LOGO

Kontakt Caritas Polska:

dziendobra@caritas.org.pl

LOGO CP